Ve başladım yaşamla dans etmeye, görünmeyen kanatlarımı taktım, adeta havalandım yerden, biraz yukarıdan baktım, yaşamla dans etmek çok güzelmiş. Ne zaman unutmuşum bunu ben, hatırlamaya karar verdim ve yeniden başladı her şey.

Zihin, beden ve ruh bir arada olmalı. Ben burada iken kafam başka yerde ise nasıl dans edeceğim yaşamla ben? Bunları aynı yerde tutmaya karar verince kolaylaştı işim. Bu kadar çok düşünmeyi bıraktım dans etmek için, çok düşününce her hareketimi kontrol etmeye çalıştığımı fark ettim, bu kadar kontrol istemiyorum hayatımda.

Sağa sola koşturmak yerine biraz daha yavaş ama doğru yolda gitmeye karar verdim. Kendimi daha çok dinlemek iyi gelecek sanırım, bunu az yaptığımı fark ettim. Kumandayı elime aldım, artık kendi istediklerimi izleyeceğim.

Bir ritm tutturdum, ilerliyorum işte. Bazen kalabalık olmak istiyorum bazen de yalnız, ben böyleyim işte. Daha çok kendim olmaya karar verdim.

İpin ucunu gevşettim biraz, sıkı sıkı tuttuğum iplerin ellerimi acıttığını fark ettim, balonlarım uçtu ama yenilerini alabileceğimi fark ettim.

Sevgiyle kalın.

Mert Çuhadaroğlu