Denizli’de eşi vefat ettikten sonra tekstil boya fabrikasının başına ev hanımı Remziye Güvenç, şirketini 14 yılda zirveye taşıdı. Sektörde dünyanın önde gelen firmaları ile işbirliği yapmaya başladı

Denizli’de yaşayan ev hanımı Remziye Güvenç’in hayatı 2003 yılında eşi Ali Güvenç’in vefat etmesiyle birlikte değişti. 48 yaşındaki Remziye Güvenç, eşinden kalan tekstil boya ve terbiye fabrikasının başına geçti. Mecburen başına geçtiği şirket 2003 yılında 5 bin metrekarelik alanda havlu odaklı çalışan ve cirosu düşük bir işletmeyken Güvenç, 14 yılda firmasının ürün çeşitliliğini artırıp 12 bin metrekarelik alana taşıdı. Güvenç, çalışan sayısını da 90’dan 200’e çıkarmayı başardı. Tekstil ürünleri boyama işinde önceden sadece iç piyasaya çalışan fabrikasında kurduğu laboratuvarda gerçekleştirdiği kaliteli üretimle ünlü markaların güvenini kazanan Güvenç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 2016’da verdiği resepsiyona Denizli’den katılan iş kadını olarak daha çok üretim ve istihdamla ekonomiye katkı vermeye çalışıyor.

ÜNLÜ MARKALARLA ÇALIŞIYOR
Kendini bir anda fabrikanın başında buldum diyen Remziye Güvenç, “Bir anda kendimi işin içinde buldum hatta bırakmayı düşünmüştüm. Sonra etrafımda insanlar beni işe alıştırdı. ‘Şimdi bırakırım, şimdi bırakırım’ derken artık işler öyle yoğunlaştı. İşi terk edemedim, şu anda yaklaşık 14 sene bitti, işin içindeyim. Çok sıkıntı yaşadım ancak yılmadım, pes etmedim. Ürün çeşitliliğimizi çoğalttık, hem havlu hem de dış giyim çalışıyoruz. Hem kalitemiz hem istihdamımız hem işletme alanımız büyüdü. Teknik tekstille ilgili hem fizik hem kimya laboratuvarımız en son teknolojiyle donatılmış şekilde. Ar-Ge çalışmamız var. Tekstil ürünlerinin yüzde 100’ünü ihraç ediyoruz. Ünlü markaların, tekstil ürünlerinin boya ve terbiye işlerini gerçekleştiriyoruz. Uluslararası sertifikalarımız var, boyahanemiz ödül aldı. Kalitemizi ispatladık. Denizli’nin en önde gelen firmalarından birisiyiz” dedi.

Kaynak: www.sabah.com.tr