İş hayatınızda tutkunuzun ne olduğu üzerine çalışmadan önce, kendi gerçeğinizi bilmenizde fayda var. Biri olmadan diğerinin olması mümkün değildir. Bir şey yapmadan önce, öncelikle kendi gerçeğiniz üzerine odaklanın.

Tutkunuzu ve Kendi Gerçeğinizi Bulmanın Yolu

Bir çoğunuzun bildiği gibi, manevi bilgi ve gelişimin bir parçası olarak, Budizm ilmini benimsiyorum. Bu tarz seçimleri kendimiz için isteyerek yaparız, çünkü hayatımıza yardımcı olacak birtakım ilgili bilgiler bulmuşuzdur. Birçok felsefi görüş, birbirinden tamamen farklı kültürlerden gelen insanlar için, benzer öğretileri paylaşırlar.

Birçok öğretinin dikkat çekmek istediği “Bütünlük” hissinin güzelliğidir aslında, bunu farklı kelimelerle anlatmak için kullansalar da… “Tüm enerjimizle biz hep birlikteyiz” demek isterler. Biz sadece ayrı olduğumuzu düşünürüz.

Eğer manevi gelişme için çabalayacaksak, günlük hayatlarımızda, tüm insanlarla bulunduğumuz tüm iletişimlerde, bunu uygulayacak bakış açısına sahip olmayı arzulamamız gerekir. “Manevi hayatınızı” “iş hayatınızdan” ayıramazsınız. Her ikisi de sizin hayatınızdır!

Aynı şekilde, parayla mutluluğu da birbirinden ayıramazsınız. Deneyebilirsiniz, ama çok mutlu bir hayatınız olmayacaktır.

Kendinizi Bulmak İşteki Tutkunuzu Bulmaktan Önce Gelir

Manevi bir kutlamaya katılıyormuşsunuz gibi, para kazanma şekliniz sizin manevi gerçekliğinizi yansıtır. Fiziksel, maddi dünya çok basitçe bizim içimizde neler olup bittiğinin bir göstergesidir. Bundan farklı düşünüyor olmak, ayrımcılığın illüzyonuna düşmekten başka bir şey değildir.

Bu yüzden, doğru işi veya doğru ilişkiyi bulmadan önce, kendi gerçeğinizi bulmalısınız! Neyi kiminle yaptığınızın eşleşmesiyle ilgilidir.  Ancak bu şekilde, daha zengin ve daha mutlu olabilmek için, doğru bilgiye ve doğru yola sahip olabilirsiniz.

Manevi fikirlere karşı çıkan veya bu tarz konulardan rahatsız olan birtakım insanların olduğunu fark ediyorum. Bu olabilir. Bununla ilgili çok derinleşmemize gerek yok. Kendi gerçeğinizi bulmak size MUTLULUK veren bir şeydir. Peki size neler mutluluk verir?

Mutluluk, kalpten gelen bir anahtardır, memnuniyet ile karıştırılmamalıdır. Mutluluk hissini anımsadığınızda, en doğal, en gerçek, en güçlü, en yaratıcı ve en bilgili halinizin tepe noktasına ulaşmış olursunuz. Böylece tutkunuzu bulur ve onu meydana getirirsiniz.

 

Tutkulu Olduğunuzda, Kendini Gösterir

Tutku enerji yaratır ve enerji de yüksek isteği yaratır. Bu çok bulaşıcıdır. Yaptığınız şeyle ilgili çok tutkuluysanız, o öne çıkar. İnsanlar sizin sahip olduğunuz şeyi isteyecekler mi? Evet, kesinlikle evet. Bu çoğunlukla enerji akışından dolayı böyledir.

İşinizle ilgili olan en önemli şey, sizin için hangi araç uygun olursa olsun, çatıdan herkese, her günün her dakikasında bağırdığınız yere inanmanız gerekir. Bunu yapamadığınız sürece, yeterliliğinize ve kendinize inanmayacaksınız. Böylece “Doğru Siz” olamazsınız.

Gerçekten yapabileceğinize inandığınız bir şey bulur ve bunu bilinçaltınıza yerleştirirseniz, size engel olan şeyler, gerçek benliğinizdeki tutkuyla karşılaştırıldığında daha küçük kesintiler olacaktır.

Yaptığınız şeye karşı tutkunuz yoksa, başarılı ve mutlu olmanız çok zordur. Doğru geçim kaynağı, hayatta kim olduğunuzla eşleşen tutkuyu iş yerinizde bulduğunuzda gelecektir.

“Doğru Sizi” bulmak için deneyimlerinizi anlatın. Gerçekten hayatınızda “Doğru Sizi” buldunuz mu? Gerçekten siz olmadığınızı anımsadığınız dönüm noktanız neydi? Dönüşümünüz nasıl oldu? Fikir ve yorumlarınızı çevrenizdekilerle paylaşın. Bu konudaki fikirleriniz değerli!

Özgürlüğünüze,

Kaynak: http://blog.harveker.com