Biliyorum söylemesi kolay yapması ise daha zor. Bildiklerimizi uygulamaya başlayınca ve hayata geçirince önemli farklar yaratıyoruz hayatımızda. İşte bunlardan bir tanesi de bugüne ve geleceğe odaklanmak, ne istiyor olursak olalım, sonucu daha çok bugünden sonra olanlar belirleyecek.

Geçmişte olanlardan derslerimizi çıkardık, not aldık, aynı konuda aynı hataları tekrarlamamaya dikkat edeceğiz. Peki o halde şimdi biraz yönümüzü bugüne ve geleceğe çevirmeye ne dersiniz? Sevdiğim bir söz var; “yaşam henüz yaşanmamış olan günlerin toplamıdır” şeklinde.

Gelecek hakkında size keyif veren şeyleri düşünün, gerekirse başlangıçta bunun için kendinizi bir miktar zorlayın. Güzel planlarınız olsun gelecekle ilgili, bu önemli bir fark yaratabilir. Şu andaki şartlarınızdan ve koşullarınızdan bağımsız olarak daha güzel bir geleceği hayal etmeye çalışın, koşullarınız hayal gücünüzü ve özgürlüğünüzü kısıtlamasın.

Ne olmasını istiyorsunuz? Bunun için neler yapabilirsiniz? Siz yönünüzü biraz geleceğe çevirip kendinizi farklı olasılıklara açtığınız zaman fırsatları da daha kolay fark edeceğinize emin olabilirsiniz.

Güzel fırsatlar bizimle olsun.

Sevgi ile kalın.

Mert ÇUHADAROĞLU