Tarkan’ın çok sevilen bir şarkısından bir bölüm bu şekildeydi,” başkası olma kendin ol, böyle çok daha güzelsin”. Bilge ile yaptığımız sohbet kendimiz olmanın önemi üzerineydi, aklımda kaldığı kadarı ile bugün sizler için özetleyeceğim.

İnsan kendisi olmaktan uzaklaşınca, özünden ayrı düşünce yaşamdan aldığı keyif de azalıyor, neşesi ve enerjisi düşüyor, sanki kendine uygun olmayan bir iklimde tutunmaya çalışan bir çiçek gibi…

Bu nedenle kendimizi tanımak, eksi ve artıları ile bir bütün olarak kabul edebilmek ve sevmek çok önemli, bunlar kendimiz olmanın başlangıç ve de en önemli kısmı.

Bir başkası gibi, olmadığımız birisi gibi davranmaya çalışıp özümüzden uzaklaşmanın bir anlamı da yok. Öyle olmamız gerekseydi öyle olurduk zaten.

Bilge ile bu konuları konuşurken olan ve olması gereken konusu da açıldı. Bilge her zamanki sakinliğiyle “ Evlat, olması gereken ile olan aynı şeydir, başka türlü olması gerekseydi öyle olurdu zaten “ deyiverdi. Bunu başkası olma kendin ol felsefesine de uyarlayabileceğimizi söyledi.

Orijinal fabrika ayarlarımıza dönelim olabildiğince, hayat böyle daha güzel.

Hiçbirimiz mükemmel değiliz ama hepimiz benzersiziz.

Sevgi ile kalın.

Mert ÇUHADAROĞLU